Мета заняття:
Навчальна:
вивчити правила розташування транспортних засобів на проїзній частині;
пригадати визначення понять
«смуга руху» та «безпечний інтервал».
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію,
пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень.
Виховна: виховувати старанність в роботі, бажання працювати, розвивати почуття відповідальності, порядності та поваги
до обраної професії,
навчити не зупинятися перед труднощами, не впадати у відчай у складних життєвих ситуаціях, не боятися звертатися по допомогу і самим допомагати
іншим.
Тип уроку: комбінований.
Форма навчальної діяльності: групова.
Методи і методичні прийоми:
пояснювально-ілюстративний: пояснення, бесіда, подання матеріалу у готовому вигляді з використанням комп’ютерних технологій;
репродуктивний: репродуктивний: сприймання, осмислення і запам'ятовування нового матеріалу.
Тривалість уроку: 45 хв.
Місце проведення: кабінет № 8 «Правила дорожнього руху».
Забезпечення уроку:
навчально-методичне забезпечення: «Правила дорожнього руху України», картки-завдання;
електронні засоби навчання: навчальна презентація «Розташування транспортних засобів на проїзній частині», навчальний відеофільм «Розташування транспортних засобів на дорозі»;
технічне оснащення: комп’ютер, портативний проектор.
Засоби оцінювання:електронний контроль знань за допомогою електронної програми.
Після вивчення теми учень:
повинен знати:
повинен вміти:
Структура уроку:
1. Організаційний момент - 2 хв.
2. Актуалізація і корекція опорних знань. – 10 хв.
3. Ознайомлення учнів із темою, цілями та завданнями уроку. – 4 хв.
4. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу. – 21 хв.
5. Первинна перевірка засвоєння нових знань. – 5 хв.
6. Підведення підсумків уроку. – 2 хв.
7. Повідомлення та коментування домашнього завдання. – 1 хв.
Перебіг уроку:
1. Організаційний момент:
2. Актуалізація і корекція опорних знань.
(Актуалізацію опорних знань проводжу за допомогою ситуаційних завдань по темі «Швидкість руху).
Картка-завдання
Тема: Швидкість руху.
Прізвище та ім’я учня: _______________________________________________
3. Ознайомлення учнів із темою, цілями та завданнями уроку.
Для того, щоб транспортні засоби працювали із забезпеченням усіх виробничих вимог, автомобільні дороги повинні мати високу пропускну здатність. Пропускна здатність дороги залежить від ширини її проїзної частини. Проте, чим ширша дорога, тим ретельніше має впорядковуватися на ній рух різноманітних транспортних засобів.
Транспортні засоби ніколи не рухаються чітко прямолінійно. Навіть на самій хорошій дорозі вони постійно відхиляються то в одну то в іншу сторону. Тому ширина полоси, яку займає автомобіль при русі більша за його габаритну ширину.
Запитання: Давайте пригадаємо, що відповідно до пункту 1.10 Правил розуміють під «Смугою руху»?
Відповідь: відповідно до пункту 1.10 під смугою руху Правила розуміють будь-яку з подовжніх смуг на проїзній частині, позначену або не позначену дорожньою розміткою, і яка має ширину, достатню для руху в один ряд нерейкових транспортних засобів ( не менше 2.75 м).
Відповідно до цього визначення можна зробити висновок, що дорога з проїзною частиною шириною 6-7 м має по одній смузі для руху в кожному напрямку, шириною 9-11 м – три полоси, а 12-15 м – чотири полоси для руху в обох напрямках.
Тож як повинні розміщуватися транспортні засоби на проїзній частині залежно від кількості смуг для руху, виду транспортних засобів і швидкості їх пересування щоб забезпечувати безпеку дорожнього руху та не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху?
Саме над цим питанням ми сьогодні і будемо працювати на нашому занятті.
А я вам бажаю:
«Учіться, читайте, роздумуйте і вибирайте із всього саме краще!»
М.І. Пирогов
(Учні коментують своє розуміння цитати.)
4. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.
|Методичні розробки занять|Читати далі|